ЯК ОБРАТИ ШТУЧНУ ЯЛИНКУ
Якщо ви вирішили придбати гарну і дешеву штучну ялинку — загартовуйте нерви і тренуйте витримку.
Ціна на штучні ялинки коливається від 200 гривень до 20 тисяч і навіть більше. Чому така різниця? І яку ялинку обрати?
Зараз у продажу є штучні ялинки трьох типів: з поліетилену, з волосіні та відлиті з пластику.
Ялинка з поліетилену
Найдешевші ялинки — це ті, що виготовлені з поліетилену. Смужки цупкої поліетиленової плівки (імпортованої з Китаю) спочатку з обох боків надрізають дрібною локшиною, як смужку тіста, коли прикрашають пиріг.
Далі поліетиленову бахрому на спеціальному станку скручують із дротом. Все — гілочка готова. Зібрати її на металевому каркасі — справа техніки і смаку. В декорі деяких торгових центрів мені траплялися вельми вишукані чотириметрові ялинки, прикрашені настільки майстерно, що поліетиленова "хвоя" їх жодним чином не псувала.
Головні недоліки поліетиленової ялинки — "хвоя" заламується при зберіганні в міжсезоння, а в деяких екземплярів ще й осипається.
Ялинка-йоршик
Стійкішими до зберігання у стисненому вигляді вважаються сосни із волосіні, так звані "йоршики". Виготовляють їх також з китайської сировини. Волосінь приїжджає вже нарізаною і спакованою у пучки.
Подібно до поліетиленової бахроми, волосінь накручують на дріт. Обладнання для виготовлення таких ялинок нескладне, тому їх виробництво налагодили українські малі підприємці. Приміром, цьогоріч я виявила, що великий
мережевий супермаркет торгує лише ялинками, зробленими в Україні.
Ялинка-йоршик, як правило, не має звички губити "хвою", добре повертається до первинної форми після зберігання. Окрім очевидного головного недоліку — ненатуральності, є ще один — жорстка волосінь. Якщо 10-ти сантиметрову колючку з такого дерева заковтне малюк — не минути біди.
Ялинка відлита
Елітою серед штучних ялинок вважаються деревця відлиті. У них коротка пружна хвоя, форма дуже близька до натуральної. Гілочки відливають із пластику разом із хвоїнками.
Ціна ялинок з відлитою хвоєю стартує від 20 тисяч гривень. Це якщо ви знайдете українського виробника! Вони існують! Щоправда, деревця вони лише збирають із уже готових гілочок, які імпортують з Італії або Китаю.
Елка литая "Валерия" С066
Натепер у продажу є ялинки українського збирання, китайського та європейського виробництва. Є "екстремали", які через інтернет торгують "Русскими елками". Ну, Бог (а краще СБУ) їм суддя.
У елітних відлитих ялинок також є градація по ступеню елітності. Бюджетні екземпляри матимуть відлиті з пластику гілочки лише на кінцях. У глибині деревця для густоти виробники додають дешеві гілочки із поліетилену, але коли ялинка прикрашена — помітити це важко. Різниця в ціні таких ялинок інколи сягає 15 тисяч гривень на деревця заввишки у 2 метри.
У відлитих ялинок преміум-класу хвоя має бути винятково пластиковою, пружною й еластичною. Окрема фішка — градієнт кольору. Кожна хвоїнка біля основи темніша, а до кінчика на тон світліша. Також нижні гілки трохи темніші за верхні. Саме ці деталі додають новорічному деревцю натуральності. Але за якість доведеться заплатити. Відлита ялинка європейського виробництва може потягти й на 20-25 тисяч гривень.
Якщо ви вирішили придбати гарну і дешеву штучну ялинку – загартовуйте нерви і тренуйте витримку.
Made on
Tilda